Časté otázky

Zdravie, bezpečnosť a súkromie

Naši pedagógovia každoročne prechádzajú kurzom BOZP.

Áno, všetci naši pedagógovia majú čistý register trestov.

Naše priestory sú pravidelne udržiavané. Kladieme dôraz na čistotu a komfort aj v rámci pravidiel spojených s vírusom Covid-19.

Každý člen, ktorý sa zapíše do Umeleckej tanečnej školy podpisuje súhlas so spracovaním osobných údajov. Zo života tanečnej školy je počas roka zhotovovaných niekoľko fotení.

Áno, takmer celý pedagogický zbor je očkovaní proti Covid-19.

Poplatky a príspevky

Na výber je možnosť uhrádzať členský príspevok mesačne alebo polročne so zľavou. Je na každom členovi, akú formu platieb si zvolí.

Je to príspevok na čiastočnú úhradu nákladov spojený so štúdiom v ZUŠ. Počas roka sa doplácaju už len náklady spojené s účasťou na súťažiach, sústredeniach, workshopoch, kde členom ako tanečná škola tiež prispievame.

Treba radšej vopred upozorniť. Vždy vieme vyjsť v ústrety, vieme pochopiť, počkať, alebo odpustiť v oprávnenom prípade.

Uprednostňujeme prevodom, alebo vkladom na bankový účet. Poprípade v hotovosti, ale iba na recepcii v centrále SZUŠ GRIMMY na Tkáčskej 3, v Prešove. 

Áno, u nás máme viacero zliav a vybavujeme ich individuálne. Najväčšie zľavy však vedia členovia využiť pri zápise do 15.9. Formy zliav:  polročná zľava, zľava za vzdelávaci poukaz, vernostná covid zľava atď.

Všetko riešime individuálne. V prípade, že má dieťa vážny zdravotný problém potvrdený lekárom, platby vraciame. 

U nás sa väčšinou platí požičovné za kostýmy (hlavne tanečné štýly disco dance a show dance), keďže skupinové a formačné kostýmy zabezpečujeme vo vlastnej réžii, aby spĺňali všetky náročné požiadavky. Čo je finančne nákladne a nie každý si to môže dovoliť. Požičovné závisi od hodnoty kostýmu a tanečného štylu, väčšinou je to od 10-45 eur/na tanečnú sezónu.

Účasť a náklady na súťaž sa riešia individuálne podľa výkonnostných skupiniek, tanečného štýlu a tanečníka. Je rozdiel ísť  začiatočníkovi na súťaž v rámci „východného slovenska“ (náklady sú minimálne), alebo pokročilému tanečníkovi na majtrovstvá sveta. Štartovné na bežnú slovenskú súťaž je cca 5 eur na disciplínu. Tanečníkom, hlavne reprezentantom prispievame na náklady, podľa úrovne súťaže a výsledkov, keďže sme registrovaný športový klub v SZTŠ (Slovensko zväze tanečného športu) sekcie IDO (International Dance Organization)

Zápis do tanečnej školy

Zápis prebieha prostredníctvom online formulára, alebo osobne priamo v tanečnej škole v určenom termíne, vypísaním a zaslaním potrebných tlačív. U nás má šancu každý bez rozdielu veku a skúsenosti.

Počas letných prázdnin len online. Od 2.-15. 9. aj priamo v tanečnej škole v Prešove a Košiciach, poprípade v určenom termíne (hlavne v pobočkách abinov, Sekčov, Sídlisko III., Záhradné, Fintice, kde máme prenajaté priestory a nie sme tam stále)

Áno, vždy je jedna hodina zdarma, poprípade si môže záujemca vyskúšať viacero štylov a rozhodnúť sa (hlavne starši záujemcovia, deti od 4 rokov začínajú všetky rovnako v prípravnom štúdiu)

Nič, stačí prísť :), ak nie je tanečník plnoletý, tak v sprievode rodiča, poprípade u tínedžerov doniesť vytlačené a podpísané tlačivá od rodičov, ktoré si viete vopred stiahnuť z našej stránky v sekcii “Zápis,,.

Od 4 rokov, horná hranica nie je, keďže u nás tancujú aj rodičia.

Áno a veľmi radi, keďže si ich „vychováme“ podľa seba a väčšinou bez nesprávnych návykov.

Nie, keďže máme rôzne výkonnostné levely, sme aj súťažný športový klub a reprezentujeme mesto a krajinu na najprestížnejších medzinárodných podujatiach majstrovstvách sveta a Európy, napr. na Sardínii, Švédsku, Nemecku, Taliansku, Dánsku, Macedónsku. Máme veľa zaujímavych vysúpení na Slovensku aj v zahraničí, napr. Dubaj, Kanárske ostrovy, cela Europa. Spolupracujeme aj s populárnymi umelcami na videoklipoch, alebo koncertoch, napr. československe turné s Egom… a hlavne, stále sa da zlepšovať 🙂

Tanečné hodiny a tréningy

Tanečné tréningy sa líšia vzhľadom na tanečný štýl. V princípe sa ale opakuje, že tréningy pozostávajú zo zahriatia tela, strečingových cvičení, gymnastikou, tanečnou výukou a posilovaním.

Nie, deti to zbytočne rozptyľuje. Ani v „normálnej škole“ nie je rodič na vyučovaní 🙂

Pohodlné oblečenie podľa tanečného štýlu, napr. dres, legíny, tričko, tepláky, cvičky, botasky…

Hudobno-pohybovo-gymnastická príprava, Mini Kids, Hip Hop, Street Show, Disco Dance, Disco Show, Show Dance, Balet, Latino, Breaking

Život v tanečnej škole

Áno, určite 🙂 Každoročne organizujeme veľkolepú GRIMMY CHRISTMAS SHOW a záverečný koncert GRIMMY SENSATION, kde vystupujú všetci členovia a tanečnici. Okrem toho máme množstvo vystúpení na rôznych akciách a veľa súťažíme, kde sa rodičia môžu taktiež prísť pozrieť 🙂

Ak k nám nastúpi v septembri, väčšinou vo februári-marci začína súťažiť vo svojich výkonnostných a vekových kategóriách.

Áno, počas roka organizujeme rôzne prímestské a pobytové tábory, kempy a sústredenia s dlhoročnými tradíciami a skúsenosťami.

Pridajte sa k nám